Türkiye Topluluğu
Autodesk Türkiye Resmi Kullanıcı Topluluğu


Yapı Bilgi Modelleme (BIM) ile İş Değerinin Araştırılması Webinarında: Yapı endüstrisi iş ortamının şu anki durumu nedir? Küresel pazarlarda BIM? BIM'in faydaları nelerdir? BIM’in değeri neden ölçülmelidir? BIM’i benimseme seviyeniz nedir? Bir sonraki aşamaya nasıl geçilebilir? sorularının cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Daha fazlasını oku...

xpm-etkinlik.pngDünya’da “Building Information Modeling” (BIM) olarak bilinen, bir binanın kavramsal tasarım aşamasından, inşaat öncesi, esnası ve sonrası işlemlerinin tümünü kapsayan aşamalarının en doğru şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Autodesk sistemi BIM, Türkiye’de de “Yapı Bilgi Modellemesi” adıyla ilgi görüyor. Autodesk’in “Yapı Bilgi Modellemesi” sistemine ait detayları ve uygulamaları aktardığı BIM semineri Eylül ayında hem İstanbul’da hem de Ankara’da gerçekleşiyor.

Daha fazlasını oku...

iTEC Kapanış Semineri - 3B Tasarım ve Üretim Atölyesi

yazar: olcaykuk Moderator ‎09-01-2014 07:37 AM - düzenlenme zamanı: ‎09-01-2014 07:40 AM

M.E.B. YEĞİTEK tarafından 20-22 Ağustos 2014 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen "iTEC Kapanış Semineri" çerçevesinde, tüm gün süren bir "3B Tasarım ve Üretim Atölyesi" gerçekleştirildi. Tasarım Odaklı Eğitim, 3B tasarım ve baskı teknolojileri hakkında bilgi veren sunumların ardından, öğretmenler uygulamalı olarak 3B tasarım ile tanıştılar ve bir 3B yazıcı ile üretim sürecini canlı olarak izlediler.

Daha fazlasını oku...

Autodesk Fusion 360 Nedir?

yazar: olcaykuk Moderator ‎08-31-2014 02:52 AM hakkında

Tasarım ve mühendislik profesyonellerinin 3D ürün tasarımlarını çok daha kolaylıkla yaratmalarına olanak veren Autodesk Fusion 360, bulut üzerindeki diğer kişilerle işbirliği kurulabilmesini sağlamasıyla öne çıkıyor. Fusion 360’ın arkasındaki bulut teknolojisi herhangi bir mobil cihaz veya web tarayıcısından herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden erişim olanağı sunuyor ve önemli verileri tasarım deneyiminin merkezine yerleştiriyor. Ayrıca açık tasarım ortamını destekleyerek tasarımcıların herhangi bir kaynaktan CAD verilerini kolayca birleştirme ve değiştirmelerine olanak sağlıyor.Autodesk Fusion 360 ile neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Daha fazlasını oku...

autodesk community 646x220.jpgEkibimizde yer alarak Autodesk ile birlikte çalışma fırsatı elde edin.

Autodesk ile ilgili haberler, videolar ve makalelerin yer aldığı topluluk portalımız ile tüm Autodesk kullanıcılara yönelik içeriklere ulaşma fırsatı elde ediliyor.  Bu çalışmalarımızı Autodesk ürünleriyle ilgili çalışmalar gerçekleştiren yeni takım arkadaşlarımız ile birlikte geliştirmeyi ve daha fazla kullanıcıya faydalı olmayı umuyoruz.

Daha fazlasını oku...

Milyonlarca Noktayı İçeren “NOKTA BULUTLARI”nı Okuyup Görselleştirmek

yazar: fatih.yilmaz ‎08-12-2014 06:19 AM hakkında - son olarak ‎08-13-2014 06:29 AM tarihinde olcaykuk Moderator tarafından düzenlendi

AutoCAD Map 3D ve AutoCAD Civil 3D Abonelik Avantaj Paketi ile birlikte gelen “Nokta Bulutu” işlevi ile milyonlarca noktayı içeren 3 Boyutlu lazer taramaları/LİDAR veri setleri gibi büyük nokta verisi bulutlarını okuyup görselleştirebilirsiniz.

Daha fazlasını oku...

Autodesk AutoCAD CİVİL 3D’de Text Dosyasından Profil Oluşturmak

yazar: fatih.yilmaz ‎08-11-2014 04:23 AM hakkında - son olarak ‎08-11-2014 07:03 AM tarihinde olcaykuk Moderator tarafından düzenlendi

image21.pngAutoCAD Civil 3D ile text dosyasından nasıl profil oluşturacağımız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Daha fazlasını oku...

safe_image.php.jpg

AU Online anketine katılarak deneyimlerimizi geliştirmemize yardımcı olun.

Autodesk yazılımlarının kullanımlarını öğrenme yolları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyoruz. Birkaç dakikanızı ayırarak bize destek olmanızı rica ederiz.

 

https://tr.surveymonkey.com/s/AUonline_Turkey

Daha fazlasını oku...

AutoCAD 2015 Kullanıcı Arayüzü Turu

yazar: olcaykuk Moderator ‎08-01-2014 07:12 AM - düzenlenme zamanı: ‎08-01-2014 07:14 AM

 AutoCAD 2015 kullanıcılar için getirdiği yenilikler hakkında daha fazla bilgi  edinmek için videomuzu izleyin.

Daha fazlasını oku...

AutoCAD 2015 Network Versiyonu Kurulumu

yazar: fatih.yilmaz ‎07-24-2014 11:53 PM hakkında - son olarak ‎07-25-2014 10:10 AM tarihinde olcaykuk Moderator tarafından düzenlendi

2015.jpgFlexLM yazılımı, Autodesk yazılımlarının ağ sürümlerinde lisans yönetimi için kullanılır. AutoCAD"Network" sürümünde kurulum ağ üzerinden gerçekleştirilir, program yerel bilgisayardan çalıştırılır ve sunucuda bulunan lisans dağıtımı ağ üzerinden yapılır. Yüzer lisans mantığına göre çalışanAdLM (Autodesk License Manager), lisans dağıtma görevini yapan yazılımdır ve donanım kilidi gerektirmez.

Daha fazlasını oku...

Kullanıcı girişi yapmadınız.

Profilinize erişmek, soru sormak ve yanıtlamak, fikirlerinizi ve daha fazlasını gerçekleştirmek için giriş yapınız. Henüz kayıt olmadınız mı? Buradan Kayıt Olun

Etiketler
Benzer Bloglar