Türkiye Topluluğu
Autodesk Türkiye Resmi Kullanıcı Topluluğu

NURBS Modelleme Tekniğine Giriş

yazar: SerdarHakann ‎10-21-2014 12:41 AM hakkında

nurbs-1.jpg

Merhaba, bu yazımız'da max'in en zor ve detaylı modelleme tekniklerinden biri olan NURBS Modelleme tekniğinden bahsedeceğiz, konuyu sizin için elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım.

Daha fazlasını okuyun

Backburner Web Monitör Kurulumu, Web Üzerin'den Mobil Cihazlar'da Kullanımı

yazar: SerdarHakann ‎10-20-2014 10:49 AM - düzenlenme zamanı: ‎10-20-2014 10:50 AM

Backburner-Web-Monitör-Kurulumu-ve-Mobil-Cihazlar'da-Kullanımı.jpg

Bundan önce yazılarımız da backburner'ın Local bilgisayarlar da kullanımını incelemiştik. Şimdi web ve mobil cihazlar üzerinden kullanımını inceleyeceğiz.

Daha fazlasını okuyun

PRATİK BİLGİLER VİDEO SETİ 1 9-Orijin ve Kuzey yönü (Project Point-True North)

yazar: *Expert Elite* ‎10-19-2014 12:41 AM - düzenlenme zamanı: ‎10-19-2014 12:45 AM

Revitte proje orijin noktası ve Revit orijin noktasını görüntülemek, taşımak, ve belli bir referans noktasına göre projeyi konumlandırmak hakkında bilgi edinin.

Daha fazlasını okuyun

Nesneleri doğrusal olmayan düzensiz bir eğri boyunca nasıl sıralanacağı konusunda hileli yöntem hakkında bilgi edinin.

Daha fazlasını okuyun

REVIT PRATİK BİLGİLER VİDEO SETİ 1 7- Dairesel sıralama (Radial Array)

yazar: *Expert Elite* ‎10-18-2014 10:02 AM - düzenlenme zamanı: ‎10-18-2014 10:04 AM

Nesneleri Dairesel bir eğri boyunca kopyalarayarak sıralamak için Radial Array komutunun kullanılışı hakkında bilgi edinin. 

Daha fazlasını okuyun

Bir nesneyi, doğrudal olarak çoğaltarak sıralamak için lineer array komutunu kullanma hakkında bilgi edinin. 

Daha fazlasını okuyun

Revit kısayolları kişiselleştirme, yeni ksıyollar oluşturma hakkında bilgi edinin. 

Daha fazlasını okuyun

backburner.jpg

Bu yazımız da backburner da render aşamasında olan işlerinizin takibini ve durumunu görebileceğiniz monitör ekranını detaylı olarak inceleyceğiz. 

Daha fazlasını okuyun

Farklı Bir BIM Projesi

yazar: *Expert Elite* ‎10-16-2014 10:44 AM - düzenlenme zamanı: ‎10-16-2014 04:39 PM

1.jpg

Geçen sene Avustralyalı bir müşteteri ile , Firmalarının çocuklar için ürettikleri ahşap oyun evlerinin montaj klavuzlarını hazırlamak üzere anlaşmıştık.  Amaç sadece kataloglarında bulunan ürünlerin basitçe montaj klavuzlarını hazırlamak ve yeni modeller için teknik dökümanlar ve yine montaj kılavuzlarının hazırlanması idi .  İlk şablonları oluşturduktan sonra işin o kadar zor olmayacağını gördüm ve işe koyuldum.

İlk kitapçığın montaj klavuzunda, 3d modeli montajı ve parçalarını oluşturmak için,  Autodesk Inventor Professional yazılımını kullandım. Bu iş için ideal yazılım olarak, epeyce zorlandığımı söyleyebilirim. Bu modeli montajlamak gerçekten çok fazla adım ve dikkat gerektiriyordu. Ayrıca firmanın pek çok ürününde benzer parçalar vardı ve firmanın üretim için belli bir sistemi yoktu.  ilk modeli Inventor ile oluşturdum ve araştırmalarıma göre bu tür işlerde benzer yazılımlar tercih ediliyordu

Daha fazlasını okuyun

backburner.jpg

Merhaba Arkadaşlar ;

Backburner ve Render Farm oluşturma ile alakalı yazımızın 2. bölümü, ilk bölüm de

Batch Render'ın nasıl kullanıldığı ve Backburner'ın giriş kapısı olan Net Render Menüsünün nasıl kullanıldığını incelemiştik.  Bu yazımız da ise backburner'ın çalışmasını sağlayan 3 temel komutu inceleyeceğiz, bunlar :

Manager > Server > Monitor

Daha fazlasını okuyun

Kullanıcı girişi yapmadınız.

Profilinize erişmek, sorular sormak ve sorulan soruları yanıtlamak, fikirlerinizi paylaşmak ve daha fazlası için oturum açın. Henüz kaydolmanız mı? Buradan Kayıt Olun

Kategoriler
Bize Bağlanın