Społeczność - Polska
Społeczność Użytkowników Oprogramowania Autodesk

Autodesk Vault - BOM

przez dsapija Moderator ‎08-13-2014 03:42 PM

Autodesk Vault pozwala użytkownikom zarządzać listami materiałowymi, porównywać je między sobą, jak i eksportować do systemów ERP.

Dowiedz się więcej...

16939_adsk_dtf_d.jpgW poznańskich gimnazjach realizowany jest pilotażowy projekt Autodesk Design the Future organizowany przez firmę Autodesk. W ramach projektu młodzież na lekcjach techniki zapoznaje się z projektowaniem trójwymiarowym, używając do tego celu rozwiązań powszechnie stosowanych w przemyśle. Polska po USA oraz Wielkiej Brytanii jest trzecim krajem, w którym realizowany jest projekt Design the Future.

Dowiedz się więcej...

Autodesk Screencast - premiera nowej usługi!

przez 10111202 Moderator ‎06-03-2014 06:51 PM – ostatnio edytowany ‎06-19-2014 10:46 PM przez Delur Moderator

Autodesk Screencast

 

 Dzisiaj Autodesk ogłosił premierę "Autodesk Screencast", który w prosty sposób pozwala zarejestrować i udostępnić Twoją wiedzę.

 

Dowiedz się więcej...

Co nowego w Autodesk Inventor 2015 - w czterech odsłonach

przez dsapija Moderator ‎05-30-2014 11:17 AM — edytowano ‎08-26-2014 08:31 PM

Cztery prezentacje nt. nowości w Autodesk Inventor 2015

Dowiedz się więcej...

biprostal1.jpgKrakowska spółka Biprostal ujednoliciła rozwiązania projektowe w oparciu o najnowsze wersje pakietów Autodesk.

Biprostal realizuje projekty dla przemysłu, w tym w szczególności hutnictwa i energetyki jako głównych branż beneficjentów dostarczanych rozwiązań technologiczno – projektowych w Polsce i na świecie. W tego typu projektach, w przypadku inwestorów zagranicznych, praca na modelach cyfrowych 3D często jest wymogiem, i staje się standardem wśród inwestorów krajowych. Dążąc do zwiększenia konkurencyjności oraz efektywności procesów projektowych Biprostal zdecydował się na wprowadzenie najnowszych rozwiązań w pracy dla własnych inżynierów oraz firm współpracujących.

Dowiedz się więcej...

150 skrótów klawiszowych w AutoCAD

przez dsapija Moderator ‎05-24-2014 10:27 AM

Autodesk udostępnił krótki przewodnik po skrótach klawiszowych w AutoCAD

Dowiedz się więcej...

Poprawki do 3ds Max 2015 i Maya 2015 są już dostępne!

przez 10111202 Moderator ‎05-06-2014 11:49 AM – ostatnio edytowany ‎05-26-2014 04:34 PM przez Delur Moderator

3dsMax_1.png Maya.png Poprawki zawierają kilka łatek oraz rozwiązują problem "Heartbleed" - błędu w zabezpieczeniach OpenSSL

 

Dowiedz się więcej...

The Bike Design Project - projekt miejskiego roweru

przez Delur Moderator ‎04-30-2014 10:48 AM — edytowano ‎05-26-2014 04:35 PM

Bike Design.jpgCelem projektu jest zbudowanie roweru miejskiego o jak najlepszych jego cechach.

W celu wsparcia tego projektu pokazano 18-ście cech miejskiego rowerzysty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej...

Nowy podręcznik Autodesk Inventor 2014 - już w sprzedaży!

przez Delur Moderator ‎04-29-2014 09:35 AM — edytowano ‎05-26-2014 04:36 PM

Zbiór ćwiczeń.Autodesk Inventor 2014. Tom I.jpgPodręcznik autorstwa Fabiana Stasiaka to nowy zbiór ćwiczeń do Autodesk Inventor 2014.

Książka ta to obszerny podręcznik przeznaczony dla osób zaczynających swoją przygodę z programem Autodesk Inventor.

 

Dowiedz się więcej...

Autodesk wprowadził na rynek najnowsze pakiety Autodesk Design Suite 2015, ściśle zintegrowane z usługami w chmurze Autodesk 360. Najnowsze pakiety zapewniają niespotykane dotąd możliwości i wysoką wydajnośc pracy. Dzięki temu niektóre symulacje, analizy oraz inne czynności mogą być wykonywane przy pomocy jednego kliknięcia.

Nowe funkcje i możliwości w pakietach Autodesk Product Design Suite 2015:

  • Autodesk AutoCAD Design Suite 
  • Autodesk Building Design Suite 
  • Autodesk Factory Design Suite 
  • Autodesk Infrastructure Design Suite 
  • Autodesk Plant Design Suite 
  • Autodesk Product Design Suite 
Dowiedz się więcej...

Na blogu Autodesku pojawił się wpis o odsłonie nowych zestawów narzędzi dla budownictwa i inżynierii lądowej. Narzędzi a te mają wspomagać przejście na BIM (Building Information Modeling). Dla budownictwa, inżynierii lądowej i przemysłu wydobywczego przewidziano ulepszone oraz zupełnie nowe narzędzia w pakietach Autodesk Building Design Suite, Autodesk Infrastructure Design Suite oraz Autodesk Plant Design Suite. Dodatkowo, oprócz ulepszeń w pakietach, rodzina Autodesk InfraWorks 360 zawiera ulepszone narzędzia do projektowania dróg i autostrad oraz nowe funkcje pomagające w lepszej wizualizacji koncepcji mostów.

Dowiedz się więcej...

Janet Echelman, artysta, który tworzy siatkowe dzieła - rzeźby, które przemieszczają się w wietrze, zainstalował swoją niesamowite prace ""Skies Painted with Unnumbered Sparks"" na nabrzeżu w Vancouver w tym tygodniu. Obejmujące więcej niż 700 stóp kawałek, jest dwa razy większy od jejgo poprzedniej największej pracy, ale wytrzymuje więcej niż 10 razy siłę wiatru.

Dowiedz się więcej...

BIM zatacza coraz szersze kręgi. Rosnąca świadomość BIM powoduje też, że pojawiają się nowe rodzaje usług. Do schematycznego układu Inwestor-Projektant-Wykonawca dołącza coraz częściej czwarty element, który jest odpowiedzialny za koordynację zgodną z założeniami BIM. Tego typu podmiot kierujący swą ofertę do firm wykonawczych stworzyła firma Wierzowiecki Group Sp. z.o.o, która oddelegowała swój zespół BIM do nowej spółki Graph’it Studio.

Dowiedz się więcej...

Autodesk Product Design Suite ułatwia konstruowanie unikalnych urządzeń do obróbki, transportu i magazynowania ziarna

Dzięki innowacjom projektowym polskiej firmie Agralex z siedzibą w Redle (woj. zachodniopomorskie) udało się zdobyć pozycję lidera producentów maszyn i urządzeń dla przemysłu rolniczego. Założone w 1991 roku przedsiębiorstwo Agralex, którego właścicielem jest Aleksander Lubiński, specjalizuje się w konstruowaniu i produkcji urządzeń do obróbki, transportu i magazynowania ziarna, zaprawiarek do nasion przeznaczonych dla gospodarstw rolnych różnej wielkości oraz przemysłu rolniczego.

Dowiedz się więcej...

Projektuj i weryfikuj z Autodesk Product Design Suite - jednym z rozwiązań Autodesk do cyfrowego prototypowania.

Poznajcie produkt jakim jest Autodesk Design Suite czyli zaawansowane rozwiązanie do projektowania 3D i kreślenia, które zostało uzupełnione o funkcje opracowywania schematów elektrycznych, wykonywania symulacji, tworzenia oprzyrządowania i zarządzania projektem. Jest to narzędzie które pozwala na cyfrowe prototypowanie, które ułatwia wprowadzanie innowacji i tworzenie sugestywnych projektów. Pakiet Autodesk Product 

Zapraszamy do prezentacji

 

Dowiedz się więcej...

Inventor HSM wersja Beta już wkrótce

przez archiwalne ‎04-28-2014 10:52 PM

Zostań już dziś uczestnikiem i przetestuj najnowszą wersję Beta Inventor HSM 

 
Zespół CAM firmy Autodesk z przyjemnością informuje, że już niedługo pojawi się wersja Beta Inventor HSM.
Opublikowanie wersji Inventor HSM Beta Express pozwoliło na otrzymanie wielu trafnych i cennych opinii na temat oprogramowania .
Teraz jest okazja, aby zapisać się i uzyskac dostęp do najnowszej i najbardziej zaawansowanej wersji Inventor HSM.
Poniżej link, do utworzenia konta dostępu do programu Beta!

 

Dowiedz się więcej...

Autodesk finalizuje nabycie Delcam

przez archiwalne ‎04-28-2014 10:51 PM

Autodesk zakończył proces przejęcia Delcam, jednego z wiodących światowych dostawców zaawansowanego oprogramowania komputerowego (CAM) wspomagającego proces wytwarzania.

Przejęcie firmy Delcam jest ważnym krokiem w dalszej ekspansji Autodesk do produkcji i wytwarzania poza korową działalnością czyli projektowaniem.  Więcej na Autodesk Completes Acquisition of Delcam

Dowiedz się więcej...

Zapraszamy do ciekawego testu gdzie granice między zdjęciami i wizualizacją cyfrową są naprawdę niewyraźne. Sprawdźcie się, czy możecie zgadnąć, które z tych obrazów są wizualizacją cyfrową lub może rzeczywistym zdjęciem?

Zgadnijcie czy zdjęcie poniżej to Wizualizacja cyfrowa czy Rzeczywistość?

Zapraszamy do odgadnięcia 9ciu zdjęć:  9 stunning Architectural Images: Rendering or Reality?

 

Dowiedz się więcej...

Firma ITAMCO została ""Inventor of the Month"" za styczeń, za wykorzystanie narzędzi Autodesk cyfrowego prototypowania - w tym Autodesk Inventor 3D oprogramowanie do projektowania w ramach Autodesk Product Design Suite, wraz z Autodesk Factory Design Suite - aby lepiej spełniać oczekiwania swoich klientów.

Więcej na Autodesk Digital Prototyping Software Keeps ITAMCO's Business in High Gear

 

Dowiedz się więcej...

Dlaczego tylko inżynierowie i specjaliści powinni czerpać korzyści i mieć zabawę, jeśli chodzi o symulację przepływu powietrza dla fajnego nowego produktu lub budynku ?

Projektanci i inni twórcy mogą wkroczyć do akcji i dołączyć do inżynierów za pomocą nowego oprogramowania Autodesk Flow Design - Autodesk projektowanie przepływów , dawniej projekt Falcon z Autodesk Labs 

Wiecej na Autodesk Reveals Flow Design

Dowiedz się więcej...

W bieżącym wydaniu magazynu Control Engineering Andrzej Poćwierz, menadżer ds. rozwiązań Autodesk dla przemysłu, przybliża Pakiet Autodesk Factory Design Suite oraz zawarte w nim narzędzia do planowania układu linii technologicznych. Zachęcamy do lektury

Dowiedz się więcej...

W styczniowym numerze Buildera debata nt. "BIM kosztowny czy opłacalny". Głos w dyskusji zabiera Przemysław Nogaj, Autodesk. W załączeniu wypowiedź, cały artykuł w pierwszym tegorocznym numerze.

Dowiedz się więcej...

Andrzej Poćwierz, menedżer ds. rozwiązań Autodesk dla przemysłu, na temat trendów w oprogramowaniu dla portalu wnp.pl. "Interesującą tendencją w 2013 r. był znaczący wzrost zainteresowania produktami symulacyjnymi, zarówno do analiz wytrzymałościowych, termicznych, przepływów cieczy i gazów, jak i analiz wtrysku tworzyw sztucznych. (...) Jeśli chodzi o prognozy na 2014 r., to nadal główną rolę będą odgrywały rozwiązania typu Autodesk Suite. Nasz rozmówca zapowiada również poszerzenie w 2014 r. oferty aplikacji chmurowych, które pozwolą zoptymalizować koszty inwestycji w oprogramowanie i sprzęt oraz zwiększą możliwości obliczeniowe użytkowników oprogramowania. - Będzie to szczególnie istotne w przypadku oprogramowania do symulacji, jak również w przypadku rozwiązań PLM."

Dowiedz się więcej...

"

Autodesk na corocznym CES odbywającym się w Las Vegas w dniach 6-9 Stycznia 2014r.

Każdego roku Consumer Electronics Show (CES ) przyciąga największe marki w technologii konsumenckiej , aby odsłonić swoje najnowsze produkty, sprzęt i oprogramowanie.

Autodesk jako firma jest uczestnikiem tegorocznego show prezentując własne nowości konsumenckich technologii, w tym roku w formie nowego partnerstwa z firmą Intel i dzięki nabyciu technologii Circuits.io , która teraz już oficjalnie jest częścią rodziny Circuits 123D. Podczas swojego wystąpienia , prezes Intela Brian Krzanich ogłosił nowy procesor ""Intel Edison"" , nowy komputer z technologią Quark bazującą na karcie SD z wbudowanym bezprzewodową ącznością, którego wzór będzie dostępny w bibliotece Circuit 123D. Dodanie nowej konstrukcji chipowej zapewni bezpłatny szablon dla każdego, począwszy od projektu elektroniki za pomocą obwodów.

Na jednej z sesji Samir Hanna, wiceprezes produktów konsumpcyjnych Autodesk dołączył do współzałożyciela Brian and Rest Devices Dulciela Maddena w celu omówienia jak rodzinya produktów 123D pomógła firmie Rest Devices zaprojektować ich innowacyjne rozwiązanie podgrzewacza dziecięcej butelki.

Więcej na Autodesk Heads to CES

"

Dowiedz się więcej...

BIM2B

przez archiwalne ‎04-28-2014 10:42 PM — edytowano ‎04-29-2014 07:48 PM

BIM2B to tytuł najnowszego blogu, który pojawił się na naszej liście blogów. Jest to pierwszy z blogów z przygotowywanej serii tak zwanych blogów partnerskich. Zapraszamy partnerów Autodesk do dzielenia się informacjami ze swoich branż w formie wpisów na blogu. BIM2B jest blogiem przygotowywanym przez pracowników PROCAD S. A.

Autorem pierwszych wpisów jest Daniel Sierocki specjalista d.s. AEC/ENI/PLANT. Jak napisał w powitalnym wpisie wkrótce dołączą jeszcze inni autorzy z PROCAD. Będzie się działo. Zapraszamy do lektury i komentowania.

Dowiedz się więcej...

W zeszłym miesiącu zakończyliśmy konkurs Autodesk Revit Challenge. Przygotowując ten konkursu myśleliśmy przede wszystkim o zachęceniu, stale rosnącej liczby użytkowników programu Autodesk Revit Architecture, do zabawy, która nie tylko pozwoli sprawdzić swoją wiedzę ale także wygrać ciekawe nagrody.

Zwycięzcami konkursu są:

Sławomir Szkudlarek - 13 odpowiedzi
Nagroda za 1 miejsce - SpaceMouse Wireless

Michał Kamiński - 13 odpowiedzi
Nagroda za 2 miejsce - zestaw desktop / Logitech MK330 (klawiatura i myszka)

Agata Rachuba - 13 odpowiedzi
Nagroda za 3 miejsce - plecak Autodesk

Marcin Marek - 11 odpowiedzi
Nagroda za 4 miejsce - plecak Autodesk

Gratulujemy Zwycięzcom!

Dowiedz się więcej...

Druk 3d na wybiegu

przez archiwalne ‎04-28-2014 10:40 PM

Po raz pierwszy w historii Victoria's Secret Fashion Show na wybiegu pojawiła się modelka w kreacji inspirowanej płatkiem śniegu i... wydrukowanej w 3d. Jak oceniacie?

więcej na: http://autode.sk/1h02h5R

 

Dowiedz się więcej...

Konior Studio z BIM

przez archiwalne ‎04-28-2014 10:39 PM

Konior Studio (www.koniorstudio.pl) wdrożyło oprogramowanie Autodesk Building Design Suite i rozpoczęło projektowanie zgodnie z koncepcją BIM (Modelowanie Informacji o Budynku). Jest to element strategii firmy zakładającej wspieranie inwestora w procesie decyzyjnym na każdym etapie projektowania i realizacji obiektu. Oprogramowanie Autodesk Revit posłuży między innymi do zaprojektowania nowego Centrum Kultury w Zabrzu - Carbon Art.

Dowiedz się więcej...

"

Plik do pytania nr 8 w konkursie Autodesk Revit Challenge.

Więcej o konkursie na: http://communities.autodesk.com/poland/konkurs-autodesk-revit-challege
Najnowszą wersję Autodesk Revit 2014 można pobrać z: http://www.autodesk.pl/products/autodesk-revit-family/free-trial

"

Dowiedz się więcej...

"

Plik do pytania nr 2 w konkursie Autodesk Revit Challenge.
Jaką powierzchnię, ma w drugim wariancie, dach przybudówki po wschodniej stronie budynku?

Więcej o konkursie na: http://communities.autodesk.com/poland/konkurs-autodesk-revit-challege

"

Dowiedz się więcej...

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się aby mieć dostęp do swojego profilu, zadawać i odpowiadać na pytania, dzielić się pomysłami. Jeszcze się nie zapisałeś? Zarejstruj się tutaj

Etykiety
Lista blogów