Inventor – Türkçe
Autodesk Inventor Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Inventor konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

yeni olan Templatesi nasıl eski çizime uygulanır?

7 YANIT 7
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 8
osmanalaca
588 Görüntüleme, 7 Yanıt

yeni olan Templatesi nasıl eski çizime uygulanır?

kolay gelsin yeni oluşturduğum sheet metal şablonunu (templates) eski çizdiğim parçalara nasıl uygulanır?

7 YANIT 7
Mesaj 2 / 8
ulasdeniz
cevap verdi: osmanalaca

Transfer Drawing Resource Transfer Wizard isimli küçük bir araç var, Inventor ile birlikte kuruluyor. onu çalıştırıp Sorurce file olarak yeni şeblonu seip, target files olarak da istediğiniz kadar dosyayı seçip tek seferde tüm şablonları yeni olanla değiştirirsiniz. Hayat kurtatır. bir defasında 500 dosyanın şablonun değiştirmek zorunda kalmıştım.  çok şey borçluyum kendilerine. 

Capture.JPG

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 8
osmanalaca
cevap verdi: ulasdeniz

teşekkür ederim hocam ama bu Drawing Resource Transfer Wizard de sadece .idw ve .dwg formatında değişiklik yapıyor ben k faktörunu ve bukum radiusunu değiştirdiğimden ve 100e yakında saç parçam oldugundan bu yeni yaptığım .ipt uzantılı şablonu eski .ipt uzantılı çizdiğim saç parçalara nasıl aktarabilirim?

Mesaj 4 / 8
Gokhan_Kaya

Merhaba

Sheet Metal de oluşturulan stiller ve kurallar iki şekilde bilgisayarda saklanabilir. Birinci yöntem sizin de yaptıgınız gibi Dosya şablon dosyası olarak kayıt etmek bu şekilde yaptıgınızda herhangi bir değişimi eski dosyalara yansıtmanız muhtemelen olmayacaktır. yapıla bilse bile dolaylı yollardan yapılabilir.

Diğer bir yöntem olan stil olarak saklamak bunu aşağıda anlattığım şekilde yapabilirsiniz. bu şekilde yaparsanız dosya bazlı değil inventor de açıan bütün saç metal dosyalarında geçerli olur.

Sitillere saç metal kuralı eklemek

1. Öncellikle inventor de proje dosyanızda Use Style library üzerinde sağ tuş yapıp Read-Write seçeneğini seçin (eğer bu seçenek pasif olarak geliyor ise ya proje dosyanız başka bir bilgisayarda açık olduğundan salt okunur olmuştur veya inventorde dosya açıktır dosyalarınızı kapatıp inventor'de dosya açık değilken bu işlemi yapın.)use style library.png

2. Saç Metal dosyanızı açıp saç metal kurallarınızı oluşturun.create sac metal rule.png

3. Inventor'de Manage tabında Style and Standard panalinde Save butonuna basın sitili kayıt yapmak.png

4. açılan kayıt penceresinde oluşturduğunuz sitille ilgili bilgileri görürsünüz burada Yes to all şeçip kayıt butonunu tıklayınız sitili kütüphaneye kayıt yapmak.png

Artık yaptıgınız bu kural sitil kütüphanesine kayıt edilmiş olacaktır bu nedenle bu bilgisayarda açmış olduğunuz bütün Sheet metal dosyalarında bu sitillere ulaşabilirsiniz. bu sayede eski dosyalarınıza transfer etmenize gerek yok bu sitil bütün dosyalarda kullanılabilir olacaktır

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Mesaj 5 / 8
ulasdeniz
cevap verdi: Gokhan_Kaya

Gökhan, bu styles meselesini hep kullanıyordum fakat save deyip kaydetmeyi hiç düşünmediğim için böyle bir çözümü düşünememiştim. pratik ve iyi oldu. oysa teknik resim dosyalarında bu stilleri kaydedip kullanıyordum. ama modelde kaydetmek hiç aklıma gelmiyordu. teşekkürler. güzel oldu.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 6 / 8
osmanalaca
cevap verdi: Gokhan_Kaya

yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Mesaj 7 / 8
Gokhan_Kaya

Ben teşekkür ederim
Kolay gelsin

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
LinkedIn

Mesaj 8 / 8
Gokhan_Kaya
cevap verdi: ulasdeniz

Selam Ulaş konunun senin için de faydalı olmasınna sevindim.
kolay gelsin

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
LinkedIn

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report