Inventor – Türkçe
Autodesk Inventor Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Inventor konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

İnventor Studio Problemi

6 YANIT 6
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 7
mumin_rky
414 Görüntüleme, 6 Yanıt

İnventor Studio Problemi

Merhabalar,

Tasarımı biten bir montajın inventor studio'da animation timeline  eklemeleri sırasında, gosterilecek olan lineer hareketler problemsiz olarak eklenmektedir, fakat ilgili sureler arasında timeline segmesinde hiç bir problem yokmus gibi akıs saglanırken gorsel olarak ilgili parca sabit kalmakta ve hic bir lineer hareket yapmamaktadır. İnventor 2017 kullanıyorum, daha onceki surumlerde bu durum ile karsılasmamıstım.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim,

6 YANIT 6
Mesaj 2 / 7
Gokhan_Kaya
cevap verdi: mumin_rky

Merhabalar

Bu problem belki ekran kartından kaynaklanabilir. yapmış olunana işlemi ekranda güncellemeye bilir bunun için ekran kartınızın driver'ını güncelleyin

Ben Inventor 2017 kullanıyorum ve R2 versiyonundada bu işlemi sorunsuz yapıyordum

örnek montajınızı video olarak problemi burda paylaşabilir misiniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Mesaj 3 / 7
mumin_rky
cevap verdi: Gokhan_Kaya

Merhaba,

Ozel bir proje oldugundan dolayı video cekmiyorum, fakat farklı bir montaj ortamında basit bir constrain ile calıstıgımda bahsettigim problem olusmuyor.

Montaj aşamasında Drive ile surdugumde herhangi bir problem olmadan ilgili parca hareket ediyor, Animation Time Line' a eklemeler yapılırken de bir problem yok, sadece videoyu surdugumuzda animate fade komutu calısıyor, sonrasında animate components işleminde herhangi bir hareket meydana gelmiyor ama bu esnada sanki hareket varmıs gibi ufak kasmalar ile lineer akıs olmayan bir video izlenebiliyor.

Ekran driver hakkında guncelemeyi yapıp tekrar doncegim

Mesaj 4 / 7
mumin_rky

Malesef Ekran kartı guncellemesi ile de bu problem cozulemedi..

Mesaj 5 / 7
Gokhan_Kaya

bu işlemi yaptıgınız bilgisayarın özellikleri nelerdir . Bilgisayarınız iş istasyonumudur.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
LinkedIn

Mesaj 6 / 7
mumin_rky
cevap verdi: Gokhan_Kaya

Merhaba,

Bilgisayarim dogrudur iş istasyonu fakat ptoblem cozumunu buldum, Constraint lerde montaj alt ve ust araklıklarını vererek limitli calısmalar yapıyordum. Bbunları iptal ettim problem cozuldu. Dikkat ettigim husus limitlerde offset e donus aktif degildi..

Konu ile alakayı pek bulamadım fakat problem bu sekilde cozulmustur..

Tesekkurler 

Mesaj 7 / 7
Gokhan_Kaya

Bu problemi yaşayanlar için bilgilendirmeniz iyi oldu.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
LinkedIn

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report