AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

AutoCAD Varsayılan Ayarları Sıfırlama

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
Olcay.Kuk
8725 Görüntüleme, 2 Yanıt

AutoCAD Varsayılan Ayarları Sıfırlama

Sorun:

AutoCAD’in varsayılan ayarlarını program çökmesi, başlatma hataları, hata mesajları veya diğer sorunları çözmek için yapmak istiyorum.

Nedenleri:

Çoğu AutoCAD fonksiyonları ayar dosyaları ve kayıt defteri anahtarlarına yüklenen değerlerin bir sonucudur. Özgün ayarlarına geri yüklemek yapmak için ayarları sıfırlamanız gerekir.

Çözüm:

Her kullanıcı sistem üzerinde kendi AutoCAD ayarlarına sahip olmalıdır. Ayarları geri getirmek mevcut olan aktif kullanıcının hesabını etkileyecektir. Farklı bir hesap için sıfırlama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle o kullanıcı için giriş yapmanız gerekir.

Windows 7 İşletim Sistemi: 

AutoCAD 2012 ve daha sonraki sürümler için (AutoCAD tabanlı ürünler de dahil) sıfırlama işlemine yardım eden program Windows Başlat Menüsü içinde buluan AutoCAD grubu içinde yer alır.

• Başlat  > Tüm Programlar > Autodesk > AutoCAD 201x > Mevcut Ayarları Sıfırla.

basatautod.png

Sıfırlama adımı ilk olarak ayarlarınızı yedeklemeniz seçeneğini sunar. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra, AutoCAD otomatik olarak açılır ve ikincil yükleyici başlatılır. (bkz. target=_blankAutoCAD için İkincil Yüklemenin Başlatılması).

Windows 8 Operating System:

1. Başlat ekranına erişmek için Windows butonuna tıklayın.
  2. Ekranın aşağısına sağ tıklayın.
  3. Aşağı doğru giderek kurulu programlara erişin.
  4. AutoCAD sekmesinden “Mevcut Ayarları Sıfırla” tıklayın.

Windows 8.1 İşletim Sistemi:

2. Mouse ile aşağı doğru inin ve aşağı OK simgesine tıklayarak yüklü programlara erişin.
  3. AutoCAD sekmesinde “Mevcut Ayarları Sıfırla” tıklayın.

Windows 10 İşletim Sistemi:

2. “Tüm Uygulamalar” tıklayın.
  3. Aşağı OK simgesine tıklayın ve “Autodesk” ‘i genişletin.
  4. Aşağı doğru inin ve “Mevcut 201x Ayarlarını Sıfırla” tıklayın.

Windows 7 ve Windows XP işletim sistemleri üzerinde AutoCAD 2011 ve öncesi: AutoCAD 2011 ve daha eski sürümler için sıfırlama programı yoktur. İkincil bir yükleyici yeniden başlatılmalıdır. (bkz. Auto target=_blankCAD için İkincil Yüklemenin Başlatılması). 

AutoCAD for Mac 2014 SP1 ve sonrası:

Paletleri sıfırlamak için:

• Pencere menüsüne tıklayın ve Paletleri Sıfırla seçebilirsiniz veya komut satırına RESETPALETTES girebilirsiniz.

Tüm programı sıfırlamak için

AutoCAD for Mac başlarken Shift tuşuna basılı tutun. AutoCAD for Mac 2015 içinde, AutoCAD menüsüne tıklayın ve “AutoCAD’i Sıfırla” seçin. AutoCAD for Mac’in tüm sürümleri için aynı yolu izleyebilirsiniz.

1. AutoCAD menüsü altından Tercihler’e tıklayın.
  2. Uygulama sekmesine tıklayın.
  3. “Uygulama Seçeneklerini Sıfırla” tıklayın.
  4. “AutoCAD’i Sıfırla” tıklayın.

baslat2.png

Kaynak: https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/How-to...

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
SeldaŞahin
cevap verdi: Olcay.Kuk

teşekkürler

Mesaj 3 / 3
serkancavuslar
cevap verdi: Olcay.Kuk

Çözüm için bir önerim daha var,

Her kullanıcı kendi kişisel ayarını yaptıktan sonra,

Başlat - Programlar - Autodesk - AutoCAD **** - Migrate Custom Settings - Export AutoCAD 2013 Settings ile yedeğini alması 4~5sn.

Paylaşmak veya tekrar ayarlarına kısa sürede dönmesi ihtiyacında,

Başlat - Programlar - Autodesk - AutoCAD **** - Migrate Custom Settings - Import AutoCAD 2013 Settings ile yedeğini tekrar yüklemesi 6~7sn.

Win 8 ve üzeri işletim sisteminde Export yazdığınızda Export AutoCAD 2013 Settings görünecektir.

Import yazdığınızda Import AutoCAD 2013 Settings görünecektir.

Saygılarımla.

Serkan ÇAVUŞLAR

Migrate.png

Serkan ÇAVUŞLAR
CplCAD / Türkiye

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report