AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

autocad aktivasyon sorunu- activation trouble

13 YANIT 13
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 14
Anonymous
27515 Görüntüleme, 13 Yanıt

autocad aktivasyon sorunu- activation trouble

I am from Turkey,I have an installed AUTOCAD English a few months ago. It worked normal but now its closed after a waning message. I think a activation failed. Screnshot was attached. Help me, Thanks!e

13 YANIT 13
Mesaj 2 / 14
lynn_zhang
cevap verdi: Anonymous

Hi @Anonymous Welcome to Autodesk Community!

For licensing assistance, please contact the Activation and Registration team through our Contact Us page. You will be able to request the activation code online or contact the team via live chat.

Lynn Zhang
Community Manager

Mesaj 3 / 14
Olcay.Kuk

Merhaba @Anonymous,

Sorunuzu AutoCAD Türkiye forumlarına taşıdık. Yaşadığınız problemle ilgili ekran görüntüsü ve detaylı bilgi verebilirseniz sizlere yardımcı olmak isteriz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Mesaj 4 / 14
Anonymous
cevap verdi: Olcay.Kuk

Merhabalar, öncelikle ilginiz teşekkür ederim. AutoCad'i açtığımda daha önce hiç karşılaşmadığım  "the security system softlock license manager is not functioning or is improperly installed" şeklinde   bir hata ile karşılaştım. Program açılmaıyor. Ekran görüntüsünü aşağıya ekledim. Saygılarımla.autocad ss.jpg

Mesaj 5 / 14
Olcay.Kuk

Tekrar Merhaba,

Şu linkte detaylı olarak çözüm anlatılmış. https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Launch...

Ayrıca aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz, bu adımları uygulayanlarda sorunun çözüldüğü belirtilmiş.

1) Tarayıcınızda çalışan tüm uygulamaları kapatın.

2) "FLEXnet" dosyasını kes işlemi yapın ( C:\ProgramData klasöründe )

3) Masaüstüne dosyayı yapıştırın.

4) AutoCAD'i çalıştırın.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Mesaj 6 / 14
Anonymous
cevap verdi: Olcay.Kuk

İlginiz için teşekkür ederim. Ne yazık ki tüm yolları denememe rağmen, hiç biri sorunu gidermedi. AutoCad' i bilgisayarımdan tamamen kaldırdım ve yeniden yükledim. Ancak bu şekilde sorunu giderebildim.

Mesaj 7 / 14
Anonymous

C:\ProgramData\FLEXnet klasöründe görünen, adskflex_00691b00_tsf.data ve adskflex_00691b00_tsf.data_backup.001 dosyalarını sildiğiniz takdirde sorununuz çözülecektir. Kendi bilgisayarımda denedim ve başarılı oldu.

yazılımınızı silip tekrar yüklemenize gerek kalmayacaktır.

çünkü bir çok defa yazılımı silip tekrar kurmama rağmen çözüme ulaşamadım. Son çare olarak bu yolu denedim ve etkili oldu.

Kendi bilgisayarında deneyen arkadaşların denedikten sonraki tecrübelerini bekliyorum.

autocad licence error.jpg

Mesaj 8 / 14
yarasaboku01

Allah senden bin kere razı olsun abi beni nasıl bi dertten kurtardığını anlatsam inanmazsın çok teşekkür ederim 

Mesaj 9 / 14
Anonymous
cevap verdi: yarasaboku01

Bir tek ben mi çözemedim anlamıyorum  . kaldırıp kurdum defalarca . Flex dosyasında olanları siliyorum autocad i çalıştırır çalıştırmaz geri yüklüyor ve aynı hata tekrar ediyor.

Mesaj 10 / 14

Bende de sorun devam ediyor. Hala aynı hatayı alıyorum. AutoCAD Ekran Çıktısı.png

Mesaj 11 / 14

aynı sorunu yasıyorum. siz sorununuzu cozebıldiniz mi?

Mesaj 12 / 14
zenafromxen

Yinede aynı hatayı alanlar için başlattaki arama kutucuğuna tıklayın > hizmetler yazın > hizmetlere girin > FlexNet Licensing Service 64'ü bulun > yan tarafındaki başlangıç türü yazan yerde devre dışı yazıyorsa çift tıklayıp devredışı yerine otomatik yapın.Ekran Alıntısı.JPG

Mesaj 13 / 14
Anonymous
cevap verdi: zenafromxen

Çok teşekkür ederim sayenizde düzeldi.

Mesaj 14 / 14
C1717013

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi çalışmalar dilerim.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report