Revit Structure Forum
Welcome to Autodesk’s Revit Structure Forums. Share your knowledge, ask questions, and explore popular Revit Structure topics.
cancel
Showing results for 
Show  only  | Search instead for 
Did you mean: 

Problem with sending data to Robot using Reinforcement Code Check function

15 REPLIES 15
Reply
Message 1 of 16
Piotr_Janowski
739 Views, 15 Replies

Problem with sending data to Robot using Reinforcement Code Check function

Hello!

 

Recently I have downloaded Revit 2013 and Robot 2013 (both with student license) in order to get some knowledge about cooperation of those software. And I have met strange problem at a very beginning. I tried to find out what's the Reinforcement Code Check function (don't know the exact name as I use my native language pack) - so I modeled simple concrete column (using famili given) and I wanted to export it this way to add reinforcement. All was going pretty well - I was asked about specification to choose and so on. But when Robot was trying to import the column error occured:

 

Reinforcement export exception!

REX:
Engine version: 2013; Version name: ; Culture info: pl-PL

PLATFORM: 
Win32NT Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1

SOURCE: 
AREX

 

 

And there was a long log with info like this:

 

MESSAGE: (2012-12-15 15:37:53)

 

 (...) StackTrace: w REX.DReinfColumn.ReinfFactoryRevit.ExportToRobot(RobotImport import, RnfColParam RectColPar, RCAD_DB_Bar[] dbParm, RnfColReinforcement Colrebar, RnfColSteelElemParam SteelPar, Extension ext, Boolean IsReinfObject, Boolean _IsFreezed, Boolean _TransferGeometry, Boolean _TransferReinforcement, REXMaterialConcrete _ConcretePar, AREXRnfColMngr RnfMan)
w REX.DReinfColumn.ReinfFactoryRevit.OnRun()

 

DEPENDENCY: Autodesk.REX.Framework, Version=2013.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=51e16e3b26b42eda (file version: 2013.0.0.2251) | REX.Controls, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251) | REX.Controls.WPF, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251) | REX.Controls.Forms, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251) | REX.Mathematics, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251) | REX.Preferences, Version=2013.0.0.2251, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251) | REX.System, Version=2013.0.0.2251, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251) | REX.Service, Version=2013.0.0.2251, Culture=neutral, PublicKeyToken=null (file version: 2013.0.0.2251)

 

I have copied only english parts of the log. It mainly says that program could not load a dll library while trying to develope QueryInterface for model member COM in order to get interface with ID '{CEE36FA0-885D-11D2-AF83-0080C86BDF8D}'.

 

I have no idea what it all means but as far as I know it doesn't work with beams either. 

 

Could anyone help me with this issue?

15 REPLIES 15
Message 2 of 16

Piotr,

 

Podeslij mi plik Revita z slupem ktory chcesz przeslac do Robota. Jak jest wiecej slupow w modelu to zaznacz (np. na zrzucie ekranu) ktory to slup. Dodatkowo przeslij zrzut z parametrow ktore ustawiasz przy eksporcie.

 

Na przyszlosc - mysle ze lepiej bedzie jak pytania dotyczace linku z  Robotem bedziesz wpisywal na forum Robota.

 

http://forums.autodesk.com/t5/Autodesk-Robot-Structural/bd-p/351

 



Artur Kosakowski
Message 3 of 16

Witam,

 

Dzięki za zainteresowanie problemem. Następnym razem będę pisał na forum Robota, aczkolwiek tym razem kierowałem się tym, że funkcja z której korzystam znajduje się bezpośrednio w Revicie (nawet jeśli jest to odnośnik do Robota).

Wracając do problemu: otworzyłem przykładowy projekt konstrukcyjny i tam po zaznaczeniu dowolnego słupa używam funkcji Analiza -> Analiza i wymiarowanie -> Projektowanie zbrojenia. Program zaczyna się łączyć z Robotem. Pojawia się okno dialogowe z wyborem normy do przeliczania zbrojenia i bazą prętów zbrojeniowych (ustawiam eurokod, a bazę prętów pozostawiam polską). Następnie rozpoczyna się "Przesyłanie elementu Słup (nr słupa)" i w tym właśnie momencie wyskakuje błąd. Analogicznie dzieje się, kiedy próbuję ładować jakiekolwiek belki.

 

Ten sam błąd wyskakuje niezależnie od plika na którym pracuję tj. nie ma róznicy czy jest to mój plik, przykładowy plik revita czy jakiś plik od znajomych, którym ta funkcja działa.

 

Chciałem przesłać jakiś swój plik .rvt, ale przekraczają maksymalny rozmiar załącznika. Dlatego dorzucam jedynie raport z błędu.

 

Pozdrawiam

Message 4 of 16

Zrobilem pare testow i w moim przypadku opcja dziala poprawnie. Jaki jest rozmiar pliku rvt po jego spakowaniu?



Artur Kosakowski
Message 5 of 16

Około 4.2 MB.

Właśnie tego nie rozumiem. Robiłem dziś identyczneoperacje na innym komputerze i tam nie było problemów.

 

Od razu dodam, że robiłem reinstalacje obu programów jak i zmieniłem Microsoft NET.framework na wersję 4.0 (plus aktualizacje), ponieważ słyszałem, że z 4.5 są problemy. Nie pomogło.

Message 6 of 16

Brak pamieci na NT? Probowales uzyc 3GB switch'a?



Artur Kosakowski
Message 7 of 16

Przyznam, że nie jestem na tyle zaawansowany komputerowo, żeby zrozumieć o co chodzi. Proszę o nieco bardziej szczegółowe wyjaśnienie 🙂

Message 8 of 16
Message 9 of 16

Nie ogarniam tego do końca. Ten link wydaje się być przeznaczony dla win XP.

 

Znalazłem ten, dla win 7:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=9583842&linkID=9243099

 

Ale po wpisaniu "bcdedit" żadna komenda więcej nie działa.

 

Nie wiem jak inaczej się za to zabrać. Czy w ogóle problem z pamięcią na systemie 64 z 8GB RAM może wystąpić?

 

Dodatkowo załączam plik journa, gdyby miał się przydać.

Message 10 of 16

Na 64-bit systemie nie, ale w pierwszym poscie jest podana informacja o innym:

PLATFORM: 
Win32NT Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1.

Sprawdz prosze skrzynke pocztowa. Wyslalem Ci maila z prosba o dodatkowe informacje.

 



Artur Kosakowski
Message 11 of 16

Jaka norme i baze pretow ustawiles w parametrach linku?

 



Artur Kosakowski
Message 12 of 16

Norma projektowa EN 1992-1-1:2004 AC:2008

 
baza prętów:  bar_EN 1992-1-1
Message 13 of 16

Nie ma zadnego problemu. Zobacz prosze czy jestes w stanie prawidlowo przeslac slup do modulu wymiarowania za pomoca eksportu slupa do modelu Robota wedlug krokow pokazanych na zalaczonym obrazku.



Artur Kosakowski
Message 14 of 16

W ten sposób wszystko wydaje się działać. Nie ma komunikatów o błedach, słup ma identyczne wymiary.

 

W tamtej funkcji zaraz po błędzie pokazywał się jakiś słup w Robocie, ale miał zupełnie inne wymiary, np. był 0.4x0.4 (w Revicie jest 0,3x0,3), wysokość zmieniona na 2,69 oraz zupełnie inne wymiary belki i płyty.

Message 15 of 16

Mam wrazenie ze przy instalacji nie wszystkie pliki zostaly poprawnie zainstalowane w systemie. Mozesz sprobowac przeinstalowac Robota i Revita (zakladam ze nie masz zainstalowanych Revit Extensions, ktore sa dostepne tylko dla uzytkownikow z wazna subskrypcja), albo uzyc tego drugiego sposobu przesylania danych do Robota.



Artur Kosakowski
Message 16 of 16

Niestety, nie pomaga. To była pierwsza moja myśl i próbowałem reinstalacji już dwa razy. No nic, ważne, że mogę jakoś  ten błąd obejść. Dzięki za zaangażowanie.

Can't find what you're looking for? Ask the community or share your knowledge.

Post to forums  

Autodesk Design & Make Report


Autodesk Design & Make Report